Hétéves sorozatot szakított meg az újabb vereség: Naturtex-SZTE-Szedeák–Sopron KC 80–82 (28–20, 15–25, 12–22, 25–15)

Tovább tart a szegedi kosarasok vesszőfutása az NBI A csoportjában.
Cservenák Zoltán

2022. november 18. 21:53

Naturtex-SZTE-Szedeák–Sopron KC 80–82 (28–20, 15–25, 12–22, 25–15)

Szeged, 1000 néző. Vezette: Praksch, Söjtöry, Rácz Zs.

Naturtex-SZTE-Szedeák: D. Washington 12/6, POLÁNYI 11/9, Sztarovlah 14/6, Bognár K. 8/6, ROBERSON 25. Csere: Mayer 2, Person 8/3, Balogh Sz., Filipovics, Kovács Ádám. Vezetőedző: Simándi Árpád.

Sopron KC: JOSEPH 16/6, A. JONES 22/9, Valerio-Bodon 2, Barnett 15/6, JUWAN DURHAM 13. Csere: Shine 4, Sitku M. 6, Takács N., Molnár M. 4, Supola. Vezetőedző: Kosztasz Flevarakisz.

Kipontozódott: Molnár M. (34. p.)

Már a mérkőzés első percei után vezetett a Sopron a 3. percben 2–5 volt a vendégeknek, akik 2016 óta nem tudtak győzni Szegeden, így céljuk egyértelműen a hétéves rossz széria megtörése volt.

Az első negyed végére megnyugodhatott a Szedeák, hiszen 28–20-nál, kényelmes, nyolcpontos előnnyel cseréltek térfelet a csapatok. A 12. percig tartott a nyugalom, ekkor még 30–28 volt ekkor a mieink javára, de a második negyedben újra átvette a vezetést a Sopron 37–41-nél. A félidőben 43–45-nél még bőven volt remény a javításra.

A harmadik játékrészt viszont a Sopron kezdte jobban, a 22. percben 43–48 volt a vendégeknek, a negyedet 12–22-re vesztette el a Szedeák, így a félidei kétpontos hátrányból 12 lett a zárónegyedre 55–67-nél. Akármennyire is próbáltak mindent beleadni Robersonék, fokozatosan megközelítve a Sopront (a 38. percben már 69–73 volt az állás), a végére elfogyott az idő, és a 25–15-ös negyedik negyed azt jelentette, hogy a két csapat hullámzó teljesítménye végül kétpontos soproni győzelemre volt elég.

A Szedeákban a center, Roberson 25 pontot dobott, a Sopronban Jones 22, Joseph 16 ponttal zárt a találkozót.