Rájátszást érő feltámadás: DEAC–Naturtex-SZTE-Szedeák 79–80 (22–16, 25–15, 15–20, 17–29)

Csak a legnagyobbak tudnak így visszajönni meccsbe és nyerni. Szegediként Debrecenben meg pláne csak a legnagyobbak teszik ezt meg.
Cservenák Zoltán

2022. május 06. 20:20

Az első negyedben nehezen jöttek a kosarak, az 5. percben 11–5 volt a Debrecennek. A 9. percben már héttel mentek a hajdúságiak, a negyed végén ugyan 19–16-ra feljött a Szedeák, de az utolsó két kosár megmutatta, élesebbek a hazaiak, 22–16 lett a negyed vége.

A második negyedet rögtön egy hárompontossal indította a Szedeák, de a „termelés” még ekkor is akadozott, ennek az lett az eredménye, hogy a 15. percben már 10-zel vezetett a DEAC 32–22-nél. És volt még rosszabb is, a 18. percben egy 10 pontos futást követően 42–27 volt az állás, csak keresték, de nem találták önmagukat a mieink. A negyed utolsó négy percében, mindössze 4 pontot sikerült összekaparni, a játékrész vége 47–31 lett.

A harmadik negyedre mintha egy másik csapat jött volna vissza a parkettára. Megint egy hárompontossal nyitottunk, de hatalmas meglepetésre így is folytattuk: a 28. percig csak kintről találtak be a Szedeák játékosai. Nyolc perc alatt 6 hárompontos landolt a debreceniek gyűrűjében, 55–49-re jöttek fel a mieink. A negyed végét megint kicsit elpihenték a fiúk, de a 60–51-es állás azt jelentette, hogy lőtávolban maradt a Debrecen.

A negyedik negyed debreceni fagyással és szegedi kosárral indult, 7 pontos futás lett belőle, 62–58-ig zárkóztunk, de megint eltört valami, és egy hárompontoson kívül nem tudtak reagálni a szedeákosok a debreceni kosarakra. 71–62-nél már kicsit mindenki temette a szegedieket, az utolsó 5 percben jött a parádé, 18 pont jött össze a debreceniek 7 pontjával szemben, ami egypontos győzelemre elég is volt, 79–80 lett a találkozó vége.