Sampucli, az irigy malacpersely és a madagaszkári bütykös csótány is bemutatkozott az Agóra idei kulturális piacán

– Ebben a formában ez már a hatodik rendezvény – mondta el a Szent Györgyi Albert Agóra igazgatója, Orbán Hédi az intézményben kora délután megnyílt eseményen.
Az 1990-es években ugyanis tavasszal a Dóm téren már rendeztek hasonló eseményt, majd tizenhét évi szünet következett, ezután döntöttek úgy, hogy ismét életre keltik a rendezvényt, de ezen túl év elején kérik fel a helyi kulturális élet szereplőit, hogy mutassák be az előttünk álló év kulturális kínálatát.
Idén is volt miről beszámolni a harmincegy standon kiállító szegedi kulturális intézményeknek.
A Petőfi-telepi Művelődési Ház a közelgő programok közül kiemelte a Zenés teaházat, ami március végén Klebniczki György zongoraestjével indul. Húsvét előtt Magocska kézműves vásárral várják majd a városrész lakóit, áprilisban pedig egy zenés irodalmi est erejéig Petőfitelepen vendégeskedik Varró Dániel és Molnár György.
– Nyolc nagyrendezvényt tervezünk erre az évre – mondta Hajdú Géza, a dorozsmai művelődési ház igazgatója. – Nagypénteken kemencés sonka sütésre és játszóházra várunk mindenkit, idén is lesz tökfesztivál. Egy teljesen új programunk a Rajzfilmünnep, amihez idén először csatlakozik a művelődési ház. Novemberben a vetítések mellett kézművesfoglalkozással, játszóházzal, totóval és kvízjátékokkal is várjuk majd az érdeklődőket.
A Somogyi-könyvtár nemcsak programokat kínált, hanem játékos feladatokkal is csalogatta a látogatókat. Többek között digitális rajztáblával, a Petőfi emlékévhez kötődő pókerrel, 3D-s nyomtató bemutatójával és a Szeged folyóirat ajándék számaival várták a vendégeket.
Folyamatosan a figyelembe középpontjában volt a Szegedi Vadaspark csapat is, akik elhozták Sütit, a szakállas agámát, Emmát, a király pitont, valamint egy madagaszkári bütykös csótányt és persze programajánlataikat is.
A Kövér Béla Bábszínház csapatát erősítette Sampucli, az irigy malacpersely, aki egy korábbi darab főhősének másodpéldányaként született, végül azonban nem is került be az előadásba, ezért a bábműhely dolgozói örökbe fogadták.
Aki egész éves helyi kulturális programját szerette volna jó előre összeállítani, aligha találhatott volna erre jobb alkalmat, mint a szegedi kulturális élet szereplőinek szombat délutáni bemutatkozása, ami szinte végig telt házat vonzott.

Ezzel párhuzamosan az Agóra nagytermében táncos, énekes produkciókat láthatott a közönség, míg a kisebb teremben versekkel és prózai produkciókkal szórakoztatták a szegedieket.
A rendezvényt hagyományosan tombola zárta.
A Szegedi Kulturális Piac kiállítói:
- Bálint Sándor Művelődési Ház – Újszeged
- Heller Ödön Művelődési Ház – Tápé
- Kecskési Művelődési Ház
- Móricz Zsigmond Művelődési Ház – Szentmihály
- Petőfi Sándor Művelődési Ház – Kiskundorozsma
- Petőfi-telepi Művelődési Ház
- Tömörkény István Művelődési Ház – Szőreg
- Kövér Béla Bábszínház
- Somogyi Károly Városi és Megyei Könyvtár Szeged
- Szegedi Vadaspark Nonprofit Kft.
- Szegedi Közéleti Kávéházi Esték Alapítvány
- Szegedi Nemzeti Színház- Szegedi Szabadtéri Játékok
- Szegedi Szimfonikus Zenekar
- Szegedi Rendezvény- és Médiaközpont Nonprofit Kft.
- SZTE - Juhász Gyula Pedagógusképző Kar Művelődéstudományi Tanszék
Nemzeti Művelődési Intézet Csongrád-Csanád Vármegyei Igazgatósága
ÉT-REND Egyesület - Szegedi Írók Társasága
- Gyékényből Szőtt Egyesület
- Filharmónia Magyarország Nonprofit Kft.
- Napos Oldal a Sérült Emberékért Alapítvány
- Új Esély Központ
- Szegedi Harmonikások
- Szegedi Alkotók Köre
- Szeged Linedance
- Gizella Királyné Alapítvány- Civil Szeretet Kurázsi Társaság- Szeged
Táncruha Kölcsönző - Dél-alföldi Teleházak Regionális Közhasznú Egyesülete
- Móra Ferenc Múzeum
- Tájak Korok Múzeumok Egyesület
- Szent-Györgyi Albert Agóra